Teenused ja hinnad

Juureravi

Juureravi on protseduur, mis võimaldab hambad välja tõmbamisest päästa.

Juureravi on vajalik juhul, kui pulbikude hamba sees, mis koosneb närvikoest, veresoontest ja sidekoest, muutub põletikuliseks või nakatub bakteritega. Põletiku või infektsiooni põhjuseid on palju: sügav kaaries, arvukad hambaravi protseduurid, hambal olev mõra või puuduv kild. Lisaks võib tugev löök hamba vastu põhjustada pöördumatut kahju pulbile isegi siis, kui hambal pole nähtavaid mõrasid või pragusid. Jättes pulbi põletiku või nakkuse ravimata, võib see põhjustada valu ja viia mädaniku moodustumisele. Pulbi kahjustusele viitavad valu, pikaajaline tundlikkus kuumale ja külmale, hamba värvi muutus ning turse ja hellus igemetel. On ka juhtumeid, kus sümptomeid ei esine üldse.

Juureravi eriarst eemaldab põletikus oleva või nakatanud pulbi, puhastab ja kujundab hoolikalt hambas olevad juurekanalid, seejärel täidab ja sulgeb juurekanalid. Hiljem vajab hammas krooni või muud restauratsiooni selleks, et hammast kaitsta ja taastada täielik funktsionaalsus. Pärast taastamist toimib hammas nagu iga teinegi.

Hind

ERIARSTI KONSULTATSIOON 80
ESIHAMMAS 500
PREMOLAAR 600
MOLAAR 750

Juureravi ümberravi

Juureravi ümberravi on protseduur, mis võimaldab hambad päästa, kui eelnev juureravi ei andnud tulemust.

Tegemist on keerulise protseduuriga, mis vajab eriarsti abi. Selle edukaks läbiviimiseks on vajalik arsti suur eelnev kogemus ja varustus nagu mikroskoop. Ümberravi jooksul on sageli vaja eemaldada vanad juuretäidised, eemaldada instrumendid kanalitest, sulgeda perforatsioonid, saada läbi kanalites olemasolevatest astetest, kuid meie jaoks on see igapäevane töö. Paljud hambad, mis minevikus eemaldati, võime me tänapäeval päästa.

Hind

ESIHAMMAS 550
PREMOLAAR 650
MOLAAR 850

Mikrokirurgiline juureravi

Kui pärast juureravi püsib põletik või infektsioon juurt ümbritsevas luus, siis võib olla parimaks lahenduseks mikrokirurgiline juureravi. Mikrokirurgilise protseduuri käigus avatakse hamba ige, et paljastada hambajuur ning seejärel kõrvaldatakse nakatunud kude. Juuretipp eemaldatakse ning kanalisse asetatakse täidis. See võimaldab likvideerida juurt ümbritseva tsüsti ja põletiku. Lokaalne anesteetika (kohalik tuimastus) teeb protseduuri mugavaks ja enamik patsiente naasevad oma tavapäraste tegevuste juurde juba järgmisel päeval. Eeliseks on väiksem trauma ja parem tulemus võrreldes klassikalise tsüsti eemaldamisega.

Selle ja kõigi teiste protseduuride läbiviimises kasutatakse mikroskoopi.

Hind

ESIHAMMAS 800
PREMOLAAR, MOLAAR 900
LUU AUGMENTATSIOON al. 200